Námi používané materiály

Látky
Naši dodavatelé

Dovolím si nabídnout Vám, malý přehled výrobců membrán s odkazy na jejich webové stránky. Jde o výrobce se kterými (i jejich produkty) máme dobrou osobní zkušenost. Vedle těchto odkazů je na trhu další množství producentů především z východní Asie, se kterými jsme dosud nespolupracovali a jejich materiály neznáme.
Neradi bychom kohokoli preferovali proto jsme seřadili stránky podle abecedy:

Lana

Veškeré kování na membránách, lana používáme v provedení z austenické (nerez) oceli. Přehledná je stránka www.pronton.cz.
Lana na membránách používáme nerezová, konstrukce 7x7 STAINLESS, EN 12385-4, popř. konstrukce 7x19 STAINLESS téže normy. U menších průřezů používáme lana potažená PVC obalem, konstrukce STANDARD 6x7 FC + poplastování. U větších průměrů pak lana konstrukce 6x19 + poplastování. Vše stejné normy.

Koncovky

Napínací prvky jsou často součástí koncovek nebo využíváme spojovacích prvků, napínáků, táhel používaných v námořním jachtingu (www.ronstan.com, www.carlstahl.de). Standardně pak využíváme systémy konstrukčních táhel Macalloy, systém táhel DETAN (Deha).
Vlastní koncové prvky membrány jsou pak navrhovány individuálně pro každý projekt a bývají chloubou konstruktéra membrány.
Obsáhlý přehled koncovek uvádí na svých stránkách např. Barcelonská universita.
V ukázce některé z koncovek použitých na našich membránách.